top of page

רומן גרינבלט

מפיק

מוזיקלי

היי אני רומן, מעבד ומפיק מוזיקלי. מתעסק במוזיקה מאז שאני זוכר את עצמי. כותב טקסטים, מלחין, איש סאונד, מורה לפיתוח קול, מתזמר, מנגן על גיטרה ופסנתר,  סולן בלהקת הרוק "כלבי פבלוב". יש לי אולפן בראשון לציון ואני משתף פעולה עם אולפנים חיצוניים נוספים.

אני חי ונושם מוזיקה על כל גווניה.

בוגר בי"ס רימון למוסיקה, ובעל נסיון מקצועי של 14 שנה בתחום.

העיסוק המוזיקלי הוא גם ההזדמנות שלי למפגשים אנושיים מופלאים. אשמח לפגוש אתכם ולהפוך את הרעיון שלכם ליצירה מוסיקלית מראשית הסקיצה ועד לשיר המוכן להשמעה.

מראשית הסקיצה ועד לשיר המוכן להשמעה.  אני לוקח חלק בכל שלבי העבודה (לפי הצורך כמובן). החל מתמלול, הלחנה, עיבוד, נגינה, הקלטת כלים, ועד מיקס ומאסטרינג. עובד עם האנשים הכי מקצועיים בתחום והכי מתאימים ליצירה שלכם.

מבחינתי להיות מפיק מוזיקלי זה בעיקר לדעת לתקשר עם אנשים ולתווך בין המתנגן לכם בראש למנגינה הסופית המוקלטת. להבין מאיפה כל שיר מגיע ולהביא אותו להיות הגירסה הכי טובה של עצמו. לעשות נסיונות, להעלות רעיונות, ליצור ולמחוק ושוב ליצור ושוב למחוק עד שיש קליק. עד שהשיר מייצג ומאפיין בדיוק את מה שדמיינתם. והכל בעבודה ויצירה משותפת שלי אתכם.

 על תהליך העבודה 

אני תמיד מחפש את המיוחד והשונה שיתן תחושה של משהו מעניין ומרענן למאזין. בין אם זה משהו בלחן, בעיבוד, או בסאונד הסופי של השיר. אין נוסחה קבועה שעובדת לכל שיר. כל בן אדם הוא שונה ולכן כל יצירה היא שונה ודורשת טיפול מקצועי אחר.

תהליך העבודה הוא תהליך של ניסוי ותהיה המבוסס על הרבה ניסיון וחשיבה יצירתית. לפעמים נדרשים גם שיפורים קלים (או גדולים) ללחן או לטקסט.  לאט לאט מתחברות המילים, מתבהרים הצללים ונולד שיר, מצטרף ללחן כלי ועוד כלי והשיר מקבל חיים.

נכתבים תפקידים. לפעמים נדרש לתזמר כלי מיתר כלי נשיפה או כלים נוספים אחרים. וזה הזמן לקבל החלטות על בחירת הנגנים המתאמים.

נגני אולפן מקצועיים ומדוייקים שידעו להחיות את הרעיונות המופשטים, להושיב את הצלילים על הקצב ולתרום מעצמם לתוך השיר.

לפעמים האומן מגיע עם נגנים משלו או שיש לו נגנים ספציפיים שהוא רוצה בשירים שלו, ולפעמים אני בוחר את הנגנים.

חלק מהכלים מוקלטים אצלי באולפן בראשון לציון. וחלק (על פי שיקולי הפקה) מוקלטים באולפנים חיצוניים שאני עובד איתם (כמו אולפני ברדו ברמת גן או אולפני פלוטו בתל אביב). גם השירה מוקלטת בתהליך הזה.

ברגע שהשיר נוגן והעיבוד עומד, והאומן מרוצה וגם אני מרוצה, הגיע הזמן לדאוג לסאונד של השיר. זהו תהליך שנקרא מיקס. 50% מהתוצאה הסופית של השיר תלויה במיקס ובסאונד שמתעצב בתהליך הזה.

דינמיקה, תדרים, ווליומים של כלים, אפקטים וכו. כמובן שמיקס לא אמור לפתור בעיות של עיבוד או להמציא את השיר מחדש כי את זה עושים בשלב העיבוד. על המיקס אני עובד ביחד עם טכנאי מיקס וסאונד מובילים. אחרי המיקס השיר כבר מקבל את אופיו והסאונד הכמעט סופי שלו.

אז לוקחים לעצמנו קצת זמן ומקשיבים לשיר בכל מיני מקומות שונים. באוטו, ברמקולים שונים, באוזניות. מעכלים את מה שעשינו. בדרך כלל חוזרים למיקס לעוד קצת שיפורים ותיקונים אחרי האזנות נוספות. עד שנסגרים על התוצאה הסופית, ושלמים איתה לגמרי.

השלב האחרון שהשיר נדרש לעבור הוא שלב המאסטרינג. את המאסטרינג מבצע טכנאי מאסטרינג חיצוני באולפן המיועד לכך. זהו תהליך קצר אבל חשוב מאוד לתוצאה הסופית של השיר. בתהליך הזה נעשית עבודה על הקובץ הסופי של השיר שיצא מהמיקס. (בשונה מהמיקס שנעשה על כל הכלים ועל כל הערוצים של הפרויקט, מאסטרינג נעשה רק על ערוץ אחד בדרך כלל). במאסטרינג נקבעים המון פרמטרים חשובים כמו עוצמה סופית של השיר הדגשת תדרים מסוימים וכד'. כמפיק מוזיקלי, אני כמובן מלווה מקצועית גם את תהליך המאסטרינג ועובד מול הטכנאי עד לקבלת תוצאה מספקת.

בסוף המאסטרינג השיר שלנו מוכן ועובר לידיים שלכם לטיפולכם המסור :)

 השירותים שלי

שרותי אולפן

שירי ילדים

תמלילנות והלחנה

bottom of page